Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe w naszym Kraju?

Na samym początku warto zadać sobie podstawowe pytanie co to jest biuro rachunkowe?

Przypuszczam i pewnie się nie mylę że szukasz właśnie biura rachunkowego, albo zaczynasz prowadzić firmę albo chcesz zmienić biuro na lepsze w obu przypadkach postaram Ci się pomóc.

Biuro rachunkowe to inaczej firma zajmująca się księgowością. Czyli dokładnie czym? Zazwyczaj chodzi o formalności w firmie czyli :

  • Pracownicy biura rachunkowego wyliczają podatki, wypełniają i składają deklaracje.

  • Prowadzą ewidencję oraz kontaktują się z urzędami

  • Przedsiębiorca dostarcza firmowe dokumenty do biura rachunkowego.

Jako właściciel firmy może robić wszystko sam. Ale nie musisz. Możesz oddać wszystko w rękach księgowych. Czyli najzwyczajniej biura rachunkowego. Zaoszczędzisz na tym sporo czasu a przede wszystkim nerwów.

Co robią takie biura rachunkowe?

W najbardziej prostszej wersji to dostarczasz im wszelkiego rodzaju proste dokumenty a oni dokonują wszystkie rozliczenia, a na sam koniec podają CI kwoty podatków do zapłaty. No ale szczerze taka usługa to nie wiele. Od księgowych można oczekiwać dużo, dużo więcej.

Wezmy na przykład księgowość w słynnym programie jakim jest infakt. Oprócz standardowych usług dostajesz dostęp do aplikacji online w której sprawdzasz podatki i zus do zapłaty. Możesz pobierać skany faktur oraz sprawdzać każdą operację księgowych. Dostęp masz 24 godziny na dobę a to nie wszystko bo dokumentów nie musisz przywozić osobiście bo pobiera je od Ciebie kurier oczywiście w cenie usługi. Możesz je również wysłać poprzez skan elektroniczy do infraktu. Zespół księgowych dba o Twój konfort. Możesz dzwonić do nich o każdej porze dnia. Oprócz tego otrzymujesz bezkonkurencyjne wparcie. Księgowi Tobie doradzają i starają się wybrać optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu. Jak widać każde biuro jest inne i w żaden sposób nie należy ich porównywać. Biuro, biurowi nie równe ale warto wybrać takie które bierze pod uwagę twój czas i co najważniejsze pieniądze.

 

Biura rachunkowe w Warszawie Śródmieście

Na sam początek można sobie zadać pytanie jakie korzyści mamy z posiadania biura rachunkowego w formie stacjonarnej a jakie w formie online jak to jest w przypadku infaktu.

Na przykład na pierwszy ogień idzie taki zwykły Janusz, który nie ma zielonego pojęcia o podatkach i wszelkiego rodzaju temu rzeczach podobnych.

Dla niego najważniejszą rzeczą jest to aby po prostu płacić jak najmniejszy podatek. Głównie wiąże się to z ponoszonymi kosztami w firmie. Jedni księgowi zaksięgują Twój wydatek ( koszt działalności gospodarczej ) a inni stwierdzą , że do Twojego rodzaju działalności ten koszt jest nie uzasadniony.

Podsumowując jedni księgowi potrafią przymknąć oko na niektóre sprawy a inni nie. A jak jest w przypadku infaktu? Wydaje mi się, że mają tam bardzo regorystyczne zasady. Do tego trzeba brać pod uwagę , że jesteś tam jednym z tysięcy Klientów. Na pewno nie będą rozpatrywać Twoich trudnych przypadków indywidualnie.

Moim zdaniem , najlepszym wyborem jest księgowy stacjonarny. Obecnie mieszkam w Warszawie w miejscowości Mokotów i tam korzystam z biura rachunkowego taxclear.

Bardzo cenie sobie bezpośredni kontakt z księgowym.