Trylogia Igrzyska Śmierci

Igrzyska Śmierci

Jest to doskonała ekranizacja filmu który ukazuje ludzkość pod władzami autorytarnymi jednej osoby przez wiele lat. Coś na sposób dawnego królestwa gdzie stolica żyła bogato kosztem biednych przedmieść. Film rozpoczął swoją karierę w 2012 roku od razu zdobywając dużą grupę fanów, którzy tłumnie przychodzili na kolejne części filmu. Igrzyska Śmierci okazały się tak kasowym filmem że tak samo jak niektóre inne ekranizacje książek postanowiono o podziale ostatniej części na dwa osobne filmy. W naszym spisie filmów możesz odnaleźć opisy wszystkich czterech filmów które powstały jako ekranizacja książki na podstawie której powstał film.

 

Pierwsza część

Początek opowieści która wprowadza nas w świat Panem. Jest to kraj który jest odizolowany a władza jest sprawowana twardą ręką. Przy pomocy stróżów prawa i wysokich podatków Prezydent Snow, sprawuje władzę nieprzerwanie od 74 lat. Po krwawym odebraniu władzy i zniszczeniu dystryktu 13, ogłoszono coroczne Igrzyska Śmierci. Mają one upamiętniać krwawą walkę o władzę którą wygrał Prezydent Snow. Na początku filmu poznajemy Katniss Evedreen która w zamian za młodszą siostrę bierze udział w Igrzyskach Śmierci. Wraz z nią z tego samego dystryktu zabierany jest też mężczyzna Peeta Mellark. Tu rozpoczyna się ich wspólna przygoda. Problemem jest tylko jedno, przeżyć może tylko jedna osoba z 24 które zostały powołane do walki w Igrzyskach Śmierci z 12 dystryktów.

 

Druga część

Igrzyska Śmierci w Pierścieniu ognia. To już druga część ekranizacji doskonałej książki. W tej części zwycięska para z 74 Igrzysk Śmierci jest obwożona regularnie po wszystkich 12 dystryktach jako obraz propagandy państwa Panem i prezydenta Snow. Prezydent widząc że traci posłuch wśród poddanych zaczyna knuć plany jak uśmiercić wszystkich tych którzy do tej pory wygrali Igrzyska Śmierci. Zwycięscy trybuci stali się ikonami wolności i siły pospolitego człowieka. Przez to są dźwignią do podważania surowego prawa panującego w dystryktach Panem. W efekcie kolejnych wydarzeń i knucia przez Snow-a kolejnych intryg, postanawia on w 75 Igrzyska Śmierci, pozbyć się wszystkich dotychczasowych zwycięzców poprzednich edycji.

 

Trzecia część

Igrzyska Śmierci Kosogłos część Pierwsza. W tej części dowiadujemy się że w dystrykcie 13 nadal ktoś żyje. Ludzie którzy tam mieszkali przygotowali się wcześniej i wybudowali ogromne schrony głęboko pod ziemią. W magazynach zgromadzili prawdziwy arsenał i czekali na przywódcę rebelii który pochodził by z prostego ludu. W tej roli doskonale odnajdują Katniss Everdeen, jej historia poruszyła serca we wszystkich dystryktach oraz skłoniła do otwartego buntu i przeciwstawieniu się stolicy Panem oraz prezydentowi Snow.

 

Czwarta cześć

Ostatnia część doskonałej ekranizacji książki pod tytułem Igrzyska Śmierci Kosogłos część druga. W tej części zobaczymy otwartą walkę przywódców rebelii na której stoi Katniss Everdeen. Jej siła i energia udzieliła się wszystkim uciśnionym obywatelom Panem. Oglądając film dowiesz się czy wszystkie te wysiłki które podjęła główną bohaterka wspierana przez pozostałych przywódców miały sens. Czy nikt nie wykorzysta sprawy walki o wolność do przejęcia władzy i prowadzenia podobnej polityki.