Przebudowa serwisu VOD HD

VOD HD

Nasz serwis internetowy od lat istnieje na rynku. We wczesnej fazie gdy ludzie dopiero zaczynali oglądać filmy video za pomocą internetu serwis VODHD.EU zyskał nawet przewagę nad portalami produkowanymi przez takie firmy jak Cyfrowy Polsat. Jedynym mankamentem naszej platformy było pokazywanie filmów z źródeł prywatnych które nie zawsze były w pełni licencjonowane a to pociągało za sobą problemy prawne. Z tego powodu repertuar często zmieniał się a filmy wręcz wypadały z portalu gdyż właściciele praw autorskich zgłaszali potrzebę chronienia ich praw majątkowych. Te problemy przestały istnieć wraz z zamknięciem MegaVideo.

 

Przebudowa

Obecne prace remontowe mają na celu zwiększenie wewnętrznego linkowania. Wewnętrzne linkowanie ma na celu poprawę komunikacji między poszczególnymi treściami i podstronami. Tworząc skomplikowany łańcuch połączeń za pomocą hiperłączy tworzymy siatkę linków które wzmacniają każdą treść do której prowadzą. Unikalne teksty które były zamieszczane na stronie VODHD.EU powodują że strona przedstawia sobą bardzo wysoką jakość. Podnosząc liczbę linków prowadzących do kolejnych podstron serwis ma szansę uzyskać znacznie lepsze wyniki w rankingu wyszukiwarek prezentowanym przez Google.

 

Kto pomagał ?

Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w serwisie VODHD.EU, postanowiliśmy skorzystać z usług Krzysztofa Wolskiego który jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia firm SEO. Liczne dokonania tej osoby uwiarygodniły go jako mentora oraz osobę która może pomóc naszemu serwisowi. Krzysztof Wolski posiada wiedzę dzięki której możemy uzyskać dodatkowe wartości z już posiadanych treści które są zamieszczone na naszej stronie.

 

Zgodnie z teorią głoszoną przez prezesa Polskiego Stowarzyszenia SEO, duża ilość linków wewnętrznych pomaga w lepszej komunikacji. Zgodnie z teorią nie tylko linki zewnętrzne przychodzące mają pozytywny wpływ na daną witrynę. Strony pozbawione wewnętrznego linkowania (nie mówimy tu o linkach z menu czy też mapie strony), zachowują się gorzej w wynikach wyszukiwarek niż te które posiadają dobrze skomunikowane linki wewnętrzne w obrębie własnej witryny. Linki wychodzące z treści posiadają najwyższy parametr przydatności oraz wiarygodności. Dlatego tak ważne jest rozwijanie contentu na stronie i budowania linków wewnętrznych prowadzących do treści o podobnej tematyce.

 

Obecnie prace nadal trwają

Programista który został wynajęty do wprowadzenia zmian to stały pracownik firmy Ads-Center.NET. Jego sprawność podczas komunikacji oraz zrozumienie potrzeb projektanta zmian jest na bardzo wysokim poziomie co często owocuje doskonałą współpracą. Przeprowadzone obecnie prace są już na ukończeniu jednak już wprowadzany jest kolejny pomysł dzięki któremu niektóre filmy zostaną ze sobą połączone w serie. Tym czasem możemy pochwalić się wzrostem linków wewnętrznych w obrębie działu filmy i seriale. Na samych filmach główna strona naszej witryny uzyskała dodatkowo 3890 dodatkowych linków wewnętrznych. Idąc dalej tym tropem, sekcja „filmy” zyskała również 3890 linków wewnętrznych. Konstrukcja zmian miała na celu uzyskanie jak największego zwrotu w postaci nowych wewnętrznych linków. Dodatkowo dział „filmy” jest podzielony zgodnie z tematyką prezentowanych zbiorów. Obecnie posiadamy 31 wątków tematycznych dla różnych rodzajów filmów fabularnych. Każdy z tych działów zyskał również linkowanie wewnętrzne na poziomie zbliżonym do ilości filmów zawartych w danym dziale tematycznym. Podobne osiągnięcia uzyskaliśmy w sekcji „Seriale” która jest znacznie bardziej wyposażona pod względem obrazów do wyświetlania. Obecnie znajduje się tam ponad 3000 odcinków różnych seriali co powoduje ogromny przyrost linków wewnętrznych na wielu poziomach witryny. Założone cele będziemy obserwować na narzędziach do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce Google, najważniejszym medium wyszukiwawczym na terenie prawie całej naszej kuli ziemskiej.