Kampanie społeczne

Kampanie społeczne

Są to formy reklamy która skupia się na informowaniu a nie reklamowaniu. Tylko garstka firm decyduje się na takie kampanie reklamowe. Uważają że informowanie społeczeństwa o prawidłowych zachowaniach nie przysporzą im zysku tylko pochłoną pieniądze na kampanie. Wolą zainwestować te środki w kampanię reklamową jednego ze swoich produktów i oczekiwać zwrotu z inwestycji w postaci zwiększonej sprzedaży i zamówień kolejnych partii produktu przez hurtowników. Ogólnopolskie centrum medyczne właśnie wystartowało z kampanią społeczną która ma na celu poprawę świadomości osób po pięćdziesiątym roku życia, jak wpływać na swoje zdrowie i długość życia. Jest to pierwszy taki projekt kierowany do tak dużej grupy obywateli finansowany z prywatnych funduszy. Do tej pory podobne kampanie społeczne były realizowane przy współpracy z spółkami skarbu państwa lub bezpośrednio konkretnymi ministerstwami.

 

Jaki efekt spodziewa się osiągnąć OCM ?

Zwiększona świadomość prawidłowego żywienia oraz zachowań prozdrowotnych, może przedłużyć życie wielu osobom. Kampania jest kierowana do osób po pięćdziesiątym roku życia jednak ludzie już w młodszym wieku powinni być bardziej zorientowani w kwestii prawidłowego żywienia. Im wcześniej uświadomimy sobie jakie toksyny pochłaniamy z tanimi produktami z hipermarketów tym dłużej będziemy żyć my i nasi bliscy. Pamiętajmy że robiąc zakupy, karmimy nie tylko siebie. Zazwyczaj spożywają razem z nami posiłki nasi bliscy którzy są następnie obciążeni wszelakimi toksynami które znajdują się w tanim produkcie. Świadomość takich podstawowych rzeczy jak zanieczyszczenie powietrza w miastach oraz toksyny które mogą pojawiać się w produktach z ogródków działkowych, pomogą żyć w lepszym zdrowiu. W końcu człowiek jest tym co je.

 

Pamiętajmy też o urlopie , bez odpoczynku nawet najlepsze odżywianie nie przyniesie konkretnych skutków. Człowiek musi być wypoczęty i pozbawiony stresów. Tylko osoba w pełni wypoczęta która jest zrelaksowana i ma otwarty umysł może dokonywać prawdziwych osiągnięć. W przeciwnym przypadku człowiek zmęczony, zestresowany po prostu odrabia swoje obowiązki i odlicza czas do końca pracy.